Skultes sašķidrinātās dabasgāzes termināļa projekts iekļauts Trīs jūru iniciatīvas prioritāro projektu sarakstā

Ar Latvijas valdības lēmumu Skultes sašķidrinātās dabasgāzes termināļa projekts ir izvirzīts kā viens no Latvijas prioritārajiem projektiem finansējuma piesaistei Trīs jūru iniciatīvas ietvaros.


2016. gadā dibinātā Trīs jūru iniciatīva ir reģionāla ekonomiskas sadarbības platforma, kas veidota ar mērķi īstenot fiziskās infrastruktūras projektus, lai mazinātu Eiropas Savienības ziemeļu-dienvidu virzienā esošās savienojamības plaisas enerģētikas, transporta infrastruktūras un digitālās komunikācijas jomās. Iniciatīvas ietvaros izveidots investīciju fonds darbosies 12 Eiropas Savienības valstīs, Latviju tajā pārstāv Attīstības finanšu institūcija Altum, bet fonda pārvaldība uzticēta ASV bāzētai investīciju kompānijai “Amber Infrastructure Group”. Būtisku finansējumu Trīs jūru iniciatīvas fondā paredzējusi ieguldīt fonda partnervalsts ASV. Kopējais finansējuma apjoms, kas būs pieejams fonda ietvaros, plānots robežās no 3 līdz 5 miljardiem EUR.

 

Latvijas uzņēmums AS “Skulte LNG Terminal” veic Skultes sašķidrinātās dabasgāzes termināļa projekta attīstīšanu. Projekts ir pieteikts Eiropas kopējas nozīmes projekta statusa iegūšanai, un tas, līdzīgi kā AS “Conexus Baltic Grid” pieteiktais Skultes termināļa un Inčukalna PGK savienojošā cauruļvada izbūves projekts, ir iekļauts Eiropas gāzes infrastruktūras tīkla attīstības desmitgades plānā. Patlaban projektam tiek veikts ietekmes uz vidi novērtējums, projektu paredzēts īstenot līdz 2024. gada beigām.


Skultes LNG terminālim nav nepieciešams izbūvēt sašķidrinātās dabasgāzes uzglabāšanas rezervuārus, tā vietā tiks izmantota Inčukalna pazemes dabasgāzes krātuve. Rezultātā Skultes termināļa izmaksas būs par 70 – 80% zemākas, salīdzinot ar līdzīgas jaudas termināļiem, piemēram, Klaipēdā, un gala patērētājiem Skultes terminālī būs iespējams saņemt lētāku dabasgāzi.


AS “Skulte LNG Terminal” projekts ir raisījis ievērojamu interesi potenciālo LNG piegādātāju un pircēju vidū, tam paredzama būtiska loma vienotajā Latvijas, Igaunijas un Somijas dabasgāzes tirdzniecības zonā, kas stājusies spēkā 2020. gadā pēc pārrobežu tarifu atcelšanas un Somiju un Igauniju savienojošā gāzesvada “Balticconnector” izbūves. Projekts veicinās enerģijas piegāžu dažādību un elastību un samazinās riskus, kas saistīti ar Krievijas kontrolētajiem enerģijas piegāžu ceļiem. Projekta īstenošana piesaistīs Latvijai būtisku ārvalstu investīciju apjomu, radīs jaunas darba vietas un sniegs pienesumu Latvijas ekonomikai.

Kontakti

AS Skulte LNG Terminal

Adrese: Dzirnavu iela 36, Rīga, LV-1010

Reģ. Nr: 40103976384

PVN reģ. Nr. LV40103976384

tel.: +371 29 452 558

+371 29 151 050
e-mail:  
facebook  twitter